Bellefontaine Middle School has announced their honor roll for the 2nd nine weeks.
8th Grade Principal’s List (GPA 4.0)
Fout, Trinity
Hunsicker, Amari
Miranda, Brody
Oppy, Ava
Prosser, Addison
Slayback, Nolan
Stolly, Sloan
Wilson, Jack
8th Grade Honor Roll (GPA 3.5-3.99)
Admire, Thane
Ball, Abbigail
Bello, Shota
Bennett, Cole
Bensman, Lyrehc
Carmen, Constance
Childs, Sarah
Cisco, Zavien
Clark, Nirvana
Coleman, Haley
Core, Clara
Deyo, Trey
Fogan, Joy
Friedrich, Vanessa
Fry, Zoey
Ganson, Emma
Garcia Hernandez, Alexa
Gerwels, Landon
Gonzalez Mosquera, Esther
Hall, Ava
Jenkins, Samuel
Kuntz, Brooklyne
Liddle, Kayden
Moser, Ariane
Newkirk, Karsyn
Patel, Tanvi
Price, Tonya
Rangel Guillen, Arianna
Reier, Cecelia
Resch, Sophia
Ressler, Matthew
Rister, Landon
Roberts, Fletcher
Saltzman, Bryce
Savage, Ta'Kyis
Saxton, Jaelin
Seif, Solomon
Smith, Noah
Snyder, Madisyn
Storm, Zalaney
Swearengin-Coy, Parker
Van Buskirk, Maelee
VanSickle, Landon
Vilaysane, Ella
Vilaysane, Nettie
White, Landon
Williams, Rylee
Yoder, Caden
8th Grade Merit Roll (GPA 3.0-3.49)
Anderson, Rylee
Artis, Jovan
Augustus, Hailey
Banta, Lincoln
Blinn, Celine
Caudill, Aven
Cook, Landon
Covill, Aya
Deal, Eli
Dunn, Kinley
Feasel, Grady
Foster, James
Frazier, Marek
Furr, Kaison
Gates, William
Geboy, Kayla
Graham, Grady
Grumbling, Milli
Hammond, Jonathan
Harmon, Axel
Hoffman, Haileigh
Marlen, Maddox
Marquez Diaz, Ximena
May, Alivia
Miller, Bella
Moon, MaKenna
Neer, Harley
Robb, Cody
Rossey, Tyler
Sechrest, Caleb
Shamblin, Josiah
Stone, Layla
Vroman, Olive
Watkins, Tahlor
Welch, Isabella
Williams, Renn
7th Grade Principal’s List (GPA 4.0)
Lloyd, Deacon
Miranda, Maxton
Severt, Landon
Stewart, Paxton
Vollrath, Blakely
7th Grade Honor Roll (GPA 3.5-3.99)
Arthur, Chloe
Avalos Mendez, Antonio
Benoit, Monroe
Bjornberg, Lillith
Brown, Leara
Brown, Lexey
Brown, Mia
Brown, Ryder
Carteaux, Sawyer
Clem, Anne
Cooper, Olivia
Crabtree, Rylee
Davis, Layla
Dearwester, Sarah
Dick, Harmony
Evans, Brycyn
Garner, Jayden
Greene, Cameo
Hammond, Leila
Harmon, Dometri
Herne, Chandler
Herrera Diaz, Nicolas
Hoskins-Rose, Rylyn
Hower, Holland
Hoyt, Layla
Hubbard, Parker
Huffman, Greyson
Huffman, Marlee
Huffman, Zaige
Jenkins, Madylin
Jervis, Zoe
King, Noah
Kuba, Gia
Lightle, Rosalie
LyBurtus, Amaru
Marker, Sophia
Martinez, Diana
McKirahan, Lexi
Myers, Allison
Myers, Andrew
O'Chocke, Chloe
Organ, Chevelle
Palmer, Kodi
Patton, Ava
Plummer, Landon
Poling, Hunter
Prater, Grace
Predmore, Erys
Regula, Cason
Reilley, Landyn
Reynolds, Ethan
Roberts, Isaac
Rutan, Cam
Scott, Liam
Smith, Addison
Smith, Alidore
Stewart, Kyle
Swisher, Brayten
Todd, Jasmine
Usas, Kennedy
Yoder, Kaiden
7th Grade Merit Roll (GPA 3.0-3.49)
Aguilar, Jayden
Alexander, Evan
Barger, Brandy
Barrett, Madaline
Boyer, Nevaeh
Brown, Dillon
Carmen, Cayden
Clark, Desmond
Conner, Xavier
Coons, Boston
Dearwester, Matthew
Ferrell, Dalton
Foreman, Cameron
Glass, Carter
Gross, Graycen
Johnson, Tyrin
Jungling, Miranda
Konz, Hudson
Kuhns, Brayden
Manley, Nasir
Matela, Princess Ann
Middlesworth, Cale
Nelson, Ash
Perez, Zavion
Phillips, Mason
Phillips, River
Robb, Kylah
Shurelds, Elijah
Sims, Trystan
Skalicky, Shilo
Slayback, Trey
Stachler, Corbin
Sterling, Christian
Timberlake, Rylee
Truesdale, Abby
Vires, Ella
Werling, Hunter
Williams, Kylin
Williams, Liliahna
6th Grade Principal’s List (GPA 4.0)
Gallaway, Annie
Garver, Colson
Keller, Karter
Lang, Bennett
Rutherford, Skylar
Wilson, Eva
6th Grade Honor Roll (GPA 3.5-3.99)
Admire, Callie
Banta, Hudson
Bland, Dane
Bosiljevac, Ellijana
Brown, Treyvon
Brueshaber, Drake
Campbell, William
Caraballo Feliciano, Rayluis
Clary, Jasper
Daring, Rowen
Davis, Gianna
Dieringer, Isabelle
Dinovo, Keaton
Evans, Zacarah
Fultz, Ean
Gates, Jaylynn
Hairston, Kennedy
Hogan, Alexis
Houchin, Jersey
Hudson, Caleb
Irick, Eleanor
Johnson, Halie
Keller, Evan
Knox, Chloe
Lin, Lucas
Martinez, Eva
Maus, Jackson
McKee, Amara
Mergote-Quintero, Alejandra
Micocci, Scarlette
Millis, Kara
Moran, Amanda
Nelson, Jazmin
Oaks, Brookelyn
Owens, Alivia
Payne, Ahriya
Peak, Owen
Pulfer, Sophia
Reser-Stanford, Leo
Rister, Caleb
Sheldrew, Mallory
Smith, Eden
Stolly, Sennett
Walker, Fenix
Warner, Rylee
Welch, Elsie
Wright, Lalla
6th Grade Merit Roll (GPA 3.0-3.49)
Arruza, Nahla
Ball, Alexandria
Bean-Breaston, Zyannia
Black, Bentley
Bland, Asher
Board, Calianna
Brown, Connor
Brown, Tucker
Buffkin, William
Canter, Leigha
Core, Lyrik
DeLong, Gracelynn
Drake, Braylee
Driscol, Isabella
Firley, Cassidy
Flagler, Zeinasha
Flores Bravo, Diego
Gibson, Gavin
Goff, Jeanette
Grumbling, Jessica
Holency, Fred
Hoskins, Ryder
Janes, Isaiah
Jenkins, William
Johnson, Emma
Johnson, Isaiah
Jones, Sonny
Kerrigan, Brielle
Kesler, Beckett
Merrin, Isaac
Myers, Jocelyn
Rapp, Ellenee
Rausch, Myla
Rausch, Tyson
Robinson, Blake
Rogan, Jaidyn
Sechrest, Benjamin
Skaggs, Alexis
Strayer, Samuel
Taylor, Amelia
Vogleman, Olivia
Wage, Eliza
Walton, Pieper
Wilbanks, Gabriel
Wilson, Carlie
Wright, Christian
Wright, Tyler
Photo: Bellefontaine Middle School